Menu

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Carsten Horup Bille

Holdets aktiviteterÅrgang 2008 Drenge

November 2017
4.
lørdag

15:24 - 16:48

DBU-Stævne
Stævne: Herfølge Hallen
5.
søndag

09:24 - 10:48

DBU-Stævne
Stævne: Faxe Ladeplads Stadion
18.
lørdag

11:12 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Haarlev Hallen
December 2017
3.
søndag

09:00 - 10:36

DBU-Stævne
Stævne: Karlslunde-hallerne
9.
lørdag

11:00 - 12:36

DBU-Stævne
Stævne: Karise Hallen
16.
lørdag

13:00 - 15:00

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
Januar 2018
14.
søndag

09:12 - 10:48

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
14.
søndag

11:24 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
27.
lørdag

13:00 - 14:36

DBU-Stævne
Stævne: Herfølge Hallen
Februar 2018
24.
lørdag

13:24 - 14:48

DBU-Stævne
Stævne: Hvalsø Hallerne
Marts 2018
11.
søndag

11:12 - 13:00

DBU-Stævne
Stævne: Strøby-hallen
17.
lørdag

11:00 - 12:36

DBU-Stævne
Stævne: Faxe Ladeplads Stadion

Seneste nyheder

  • Klub generelt
    Bingo-Show i Fladså Hallen søndag den 19. november 2017
  • Klub generelt
    FK Sydsjælland 05 Cup - november 2017
  • Klub generelt
    Støt kunstgræsbanen ved Fladså Hallen i Mogenstrup
  • Klub generelt
    Sådan melder du dig ind i FK 05

Sponsorer

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1

November 2017

FK Sydsjælland 05
5. nov
Kl. 09.24
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Næstved I.F.

Suså IF
5. nov
Kl. 09.48
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
5. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Holmegaard GB

Karrebæk IF
5. nov
Kl. 10.36
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 dr.(08) beg. Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1

November 2017

AIK 65 Strøby Fodbold
18. nov
Kl. 11.12
Ude
Haarlev Hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
18. nov
Kl. 11.48
Hjemme
Haarlev Hallen

Store Heddinge BK (2)

FK Sydsjælland 05
18. nov
Kl. 12.24
Hjemme
Haarlev Hallen

Endeslev-Vråby IF

Store Heddinge BK (1)
18. nov
Kl. 12.48
Ude
Haarlev Hallen

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1

December 2017

FK Sydsjælland 05
9. dec
Kl. 11.00
Hjemme
Karise Hallen

Store Heddinge BK

Næstved I.F.
9. dec
Kl. 11.24
Ude
Karise Hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
9. dec
Kl. 12.00
Hjemme
Karise Hallen

Faxe BK

Karise IK
9. dec
Kl. 12.24
Ude
Karise Hallen

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 dr.(08) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1

December 2017

AIK 65 Strøby Fodbold
16. dec
Kl. 13.00
Ude
Strøby-hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
16. dec
Kl. 13.36
Hjemme
Strøby-hallen

Store Heddinge BK (1)

FK Sydsjælland 05
16. dec
Kl. 14.48
Hjemme
Strøby-hallen

Store Heddinge BK (2)

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Januar 2018

FK Sydsjælland 05
14. jan
Kl. 11.24
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Vallensbæk IF

Haslev FC
14. jan
Kl. 11.48
Ude
Bjæverskov Stadion

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
14. jan
Kl. 12.12
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Karrebæk IF

Herfølge BK
14. jan
Kl. 12.36
Ude
Bjæverskov Stadion

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 dr.(08) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Januar 2018

FK Sydsjælland 05
14. jan
Kl. 09.12
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Store Heddinge BK (1)

Store Heddinge BK (2)
14. jan
Kl. 09.36
Ude
Bjæverskov Stadion

FK Sydsjælland 05

Lynge-Broby IF
14. jan
Kl. 10.00
Ude
Bjæverskov Stadion

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
14. jan
Kl. 10.36
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Stenlille IF

KampprogramU10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2

Marts 2018

FK Sydsjælland 05
17. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Haslev FC

Karrebæk IF
17. mar
Kl. 11.24
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
17. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Næstved I.F.

Faxe BK
17. mar
Kl. 12.24
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 dr.(08) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1

Marts 2018

Endeslev-Vråby IF
11. mar
Kl. 11.12
Ude
Strøby-hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
11. mar
Kl. 11.48
Hjemme
Strøby-hallen

Store Heddinge BK (2)

FK Sydsjælland 05
11. mar
Kl. 12.24
Hjemme
Strøby-hallen

Store Heddinge BK (1)

AIK 65 Strøby Fodbold
11. mar
Kl. 12.48
Ude
Strøby-hallen

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 drenge B (08) Futsal 1. runde • Pulje 4

November 2017

FK Sydsjælland 05
4. nov
Kl. 15.24
Hjemme
Herfølge Hallen

Herfølge BK

Borup IF
4. nov
Kl. 15.48
Ude
Herfølge Hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
4. nov
Kl. 16.12
Hjemme
Herfølge Hallen

Holbæk B&I

Haslev FC
4. nov
Kl. 16.36
Ude
Herfølge Hallen

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 drenge B (08) Futsal 3 .runde • Pulje 4

Januar 2018

FK Sydsjælland 05
27. jan
Kl. 13.00
Hjemme
Herfølge Hallen

Haslev FC

Herfølge BK
27. jan
Kl. 13.24
Ude
Herfølge Hallen

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
27. jan
Kl. 14.00
Hjemme
Herfølge Hallen

Holbæk B&I

Borup IF
27. jan
Kl. 14.24
Ude
Herfølge Hallen

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 drenge B (08) Futsal 2. runde • Pulje 1

December 2017

FK Sydsjælland 05
3. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Karlslunde-hallerne

Nivå-Kokkedal FK

Holbæk B&I
3. dec
Kl. 09.24
Ude
Karlslunde-hallerne

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
3. dec
Kl. 10.00
Hjemme
Karlslunde-hallerne

FFB (3)

Bagsværd BK
3. dec
Kl. 10.24
Ude
Karlslunde-hallerne

FK Sydsjælland 05

KampprogramU10 drenge B (08) Futsal 4. runde • Pulje 1

Februar 2018

FK Sydsjælland 05
24. feb
Kl. 13.24
Hjemme
Hvalsø Hallerne

Nivå-Kokkedal FK

Bagsværd BK
24. feb
Kl. 13.48
Ude
Hvalsø Hallerne

FK Sydsjælland 05

FK Sydsjælland 05
24. feb
Kl. 14.12
Hjemme
Hvalsø Hallerne

FFB (3)

Holbæk B&I
24. feb
Kl. 14.36
Ude
Hvalsø Hallerne

FK Sydsjælland 05